На Херсонщині хочуть вирощувати дощових хробаків
17.10.2018 11:36 No Comments Головна,Херсонські новини Kateryna

На Херсонщині ведуться переговори з потенційними інвесторами про створення верміферми. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода.

– Один з проектів, презентований на форумі «Таврійські горизонти» – створення верміферм – підприємств, що спеціалізуються на розведенні дощових хробаків, як наприклад відомі червоні каліфорнійські. Хробаки переробляють відходи життєдіяльності тварин або органічні залишки на екологічно чисте добриво біогумус (вермікомпост), і дають черв’ячну масу, яка є основою для цінного високобілкового та екологічного корму для тварин.
За кордоном цей напрям агровиробництва розробляється досить давно, а в нас це поки що інновація. Проте приклади успішно працюючих вермиферм уже є в деяких регіонах України.

Сировини для такого виробництва в Херсонській області досить: тваринницькі ферми на території Херсонщини виробляють тисячі тонн посліду. Наприклад, птахофабрика у Білозерському районі виробляє більше 120 тис. тонн посліду щорічно (350 тонн за добу). Тваринницький послід може бути безпосередньо використаним в якості біодобрива, але у його застосуванні є певні нюанси. Зовсім інша річ – біогумус, який є екологічно безпечним, ефективним і, головне, органічним добривом. Воно буде затребуване в галузі органічного виробництва, яка активно розвивається зараз на Херсонщині. Крім того, біогумус є експортним товаром – його охоче купляють країни Азії та Африки.

Важливо й те, що створення верміферми – проект, який може бути реалізований як у великих промислових масштабах, так і в рамках малого виробництва.

Саме тому Департаментом агропромислового розвитку було вирішено організувати семінар, присвяченій цій темі, на який запрошено професіоналів-практиків, що готові ділитися досвідом. Запрошуємо агровиробників та представників ОТГ на цей семінар, який відбудеться 22 жовтня о 10.00 за адресою: просп. Ушакова, 47, ІІ поверх каб. 203, т. для довідок (0552) 42 27 67.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *