Секс за розпискою: головний юрист області розвінчує міфи
25.01.2019 11:57 No Comments Головна,Херсонські новини Kateryna

11 січня 2019 року набув чинності закон, який має ефективніше захищати жертв зґвалтування. Це викликало такий великий резонанс у суспільстві, що з’явилась ціла низка міфів, яким багато хто вірить і досі.

За роз’ясненнями усіх нюансів ми звернулись до керівника Херсонської юстиції Костянтина Хутковського.

Отже, міф №1: розписка на інтим.

– У законі такого пункту немає. Достатньо отримати чітку згоду партнера (як чоловіка, так і жінки) на секс. Це можуть бути слова, жести, міміка тощо. Якщо людина вам каже чітке ні до чи під час інтиму, чи не каже взагалі нічого – дайте їй спокій. – зазначає головний юрист області.

Міф №2: вік згоди тепер з 14 років.

– Ні, він лишився з 16 років. Проте новації законодавства вперше запроваджують кримінальну відповідальність за секс з малолітніми незалежно від їхньої згоди. Достатньо, щоб потерпілій особі було менше 14 років, а іншій стороні — більше.

Міф №3: примусовий секс у шлюбі не є зґвалтуванням.

– Як раз навпаки! Зґвалтування чоловіка чи дружини обтяжує відповідальність, а це від 5 до 10 років за ґратами.

Міф №4: коли людині ставлять клізму – це теж зґвалтування.

– Ні. Зґвалтування – це дії сексуального характеру, пов’язані з вагінальним, анальним чи оральним проникненням у тіло іншої особи з використанням геніталій чи інших предметів, без згоди потерпілого. У дій сексуального характеру є одна мета – отримання сексуального задоволення. У медичних маніпуляцій мета інша.

Міф №5: тепер жінки будуть масово звинувачувати чоловіків у зґвалтуванні.

– Презумпція невинуватості продовжує працювати. Якщо, наприклад, жінка звинувачує чоловіка у зґвалтуванні, то вона має надати докази слідству. Якщо ж повідомлення про злочин виявиться неправдивим, то заявника можна буде покарати згідно Кримінального кодексу. А це від виправних робіт до позбавлення волі. Ще й стягнути через суд компенсацію за моральну шкоду.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *