В Олешках шукають патронатних вихователів
11.02.2019 11:28 No Comments Головна,Херсонські новини Kateryna

В Україні впроваджена нова форма сімейного виховання,  яка передбачає надання комплексу послуг з тимчасового догляду та виховання дітей в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, батьками складних життєвих обставин або на період прийняття рішення про набуття дитиною статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Сьогоднішні реалії демонструють непоодинокі випадки, коли діти з різних причин потребують термінового влаштування. Адже у випадку загрози життю і здоров’ю дитини її терміново вилучають із сім’ї, де таке трапилось. Як правило, це відбувається через ухилення від виконання батьківських обов’язків, вчинення насильства у сім’ї або жорстоке поводження з дітьми; коли дитина покинута чи знайдена, коли батьки померли.

Можуть бути і інші причини, коли влаштувати дитину слід за згодою батьків – через їхню хворобу і необхідність у довготривалому лікуванні, реабілітації, проблеми із житлом або коли батьки знаходяться у місцях позбавлення волі тощо.

За умови функціонування у районі сімей патронатних вихователів діти могли б уникнути влаштування до  державних закладів, оскільки залишилися б у сім’ї. Така модель влаштування дитини дає можливість не відривати її від місця походження та дозволяє спілкуватися з біологічними батьками, з якими фахівці працюють на подолання складних життєвих обставин і повернення дітей у родину.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має  досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні.

Патронатний вихователь не лишається наодинці з проблемами дітей, а є  членом міждисциплінарної команди з працівниками служби у справах дітей, центру соціальних служб та іншими дотичними до ведення випадку спеціалістами. Обов’язки патронатного вихователя не повинен поєднювати з іншою трудовою діяльністю.

Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника  із числа членів сім’ї та проходження  спеціального курсу підготовки.

Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

Патронатному вихователю  гарантовані заробітна плата, грошова допомога на дитину та професійна підтримка фахівців.

Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують тимчасової підтримки.

Про більш детальну інформацію про сімейний патронат Ви зможете дізнатися, звернувшись до

Олешківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за тел. 45 1 56

або за адресою: м.Олешки, вул. Пароходна (Енгельса), 43.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *