Херсонські подружжя стали частіше укладати шлюбні договори
13.02.2019 17:14 No Comments Головна,Херсонські новини Kateryna

Так, минулого року приватні нотаріуси Херсонщини завірили 25 шлюбних контрактів. Один у Голій Пристані, ще один – у Каховці. Усі інші – в обласному центрі.

У 2017 році таких договорів було 22, а у 2016 – менше 20.

За кордоном подібна практика більш поширена і у таких контрактах можуть зазначати усі аспекти подружнього життя, навіть кількість виходів у кафе чи інтиму. В Україні у шлюбному контракті можна врегулювати виключно майнові відносини чоловіка та дружини. Тобто, хто і як зможе користуватись будинками, автомобілями, депозитами, кредитами тощо.

Законодавством забороняється регулювати шлюбною угодою особисті відносини між подружжям, а також особисті відносини між батьками і дітьми.

Хто може укласти шлюбний договір? Подружжя, або наречені, які подали заяву про реєстрацію шлюбу.

Що для цього потрібно? Звернутись до приватного або державного нотаріуса та надати паспорт, ідентифікаційний код (ІПН), свідоцтво про шлюб (для подружжя) або довідку про подачу заяви до РАЦСу.

Термін дії шлюбного контракту визначає саме подружжя. Якщо чоловік і дружина спочатку уклали шлюбний договір, а потім разом вирішили від нього відмовитись, то це реально. Достатньо звернутись з відповідною заявою до нотаріуса.

– Подібні договори на Херсонщині укладають не лише іноземні наречені зі своїми коханими. Останнім часом все частіше подібною послугою користуються самі мешканці Херсонщини. – зазначив керівник Херсонської юстиції Костянтин Хутковський.

Нагадуємо, що 14 лютого відбудеться акція «Кохання поза часом». Працівники Херсонського міського відділу ДРАЦС з 8.00 до 24.00 чекають наречених – для укладення шлюбу, закоханих – для подання заяви про шлюб, а подружжя зі стажем – для оновлення обітниць.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Херсонській області.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *