У селі під Олешками виявили африканську чуму свиней
14.09.2018 10:02 No Comments Головна,Новини,Херсонські новини Kateryna

У Херсонській області виявлено новий випадок захворювання на АЧС.

13 вересня, під час розширеного засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, яку проводив голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович, виконуючий обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби в Нижньосірогозькому районі Тарикін Віктор Олександрович розповів про дії виконкомів рад району, у випадку виявлення захворювання поголів’я свиней на африканську чуму свиней (АЧС).

Віктор Олександрович повідомив, що на Херсонщині збільшується кількість випадків виявлення збудника хвороби АЧС, і нещодавно виявлено новий випадок захворювання на африканську чуму свиней в селі Олешки, на великому підприємстві, де проводились всі попереджувальні заходи. Тому на сьогодні існує загроза розповсюдження збудника африканської чуми свиней. У зв’язку з цим, сільські ради повинні бути готові, і у разі виявлення збудника хвороби, в першу чергу, необхідно виставити карантинні блок-пости та визначити місця для спалювання зараженої худоби. З метою ж недопущення занесення та розповсюдження збудника захворювання на територію району необхідно провести профілактичні заходи з організації та посилення контролю за переміщенням живих свиней та свиногосподарської продукції, у тому числі здійснити перепис поголів’я свиней.
Голова районної державної адміністрації Павлов Павло Семенович зазначив, що вже втретє в цьому році розглядається це питання. Тож необхідно провести роботу з населенням щодо дотримання всіх профілактичних норм та вжиття першочергових заходів, у випадку виявлення захворювання. Крім того, Павло Семенович зауважив про необхідність формування мінімального матеріального резерву для створення карантинного блок-посту.

Долучився до обговорення даної теми і провідний фахівець відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Нижньосірогозького управління Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області Яцик Микола Никифорович. Він зазначив, що треба приділити увагу попередженню стихійної торгівлі в населених пунктах, зокрема м’ясом та м’ясними продуктами. Особливу увагу звернути на недопущення завозу м’ясної продукції з інших районів та областей, адже продукція може бути зараженою.

Також Микола Никифорович попросив сільських голів звернути увагу на роботу дитячих садків.

Голова районної державної адміністрації підтримав його та зазначив, що дивлячись на останні події, необхідно звернути увагу на дотримання санітарних норм, адже всі ми зацікавлені щоб запобігти масовим захворюванням у дошкільних закладах.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *