Чи мають право банки нараховувати пеню за несплату кредиту під час карантину?
07.05.2020 14:28 No Comments Головна,Новини Redaktor

На час дії загальнонаціонального карантину банкам заборонено нараховувати пеню і штрафи за несплату споживчих кредитів.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у разі прострочення споживачем у період з 01 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року виконання зобов’язань за договором про споживчий кредит споживач звільняється від відповідальності перед кредитодавцем за таке прострочення. Також забороняється збільшення процентної ставки за користування кредитом з причин, інших ніж передбачені частиною четвертої статті 1056-1 Цивільного кодексу України, у разі невиконання зобов’язань за договором про споживчий кредит у період з 01 березня 2020 року по 31 травня 2020 року

Виходячи з норм діючого законодавства, у березні-квітні 2020 року фінансові установи не мають права застосовувати до своїх позичальників штрафні санкції за несвоєчасне обслуговування кредиту. Також збільшувати процентну ставку за користування кредитом, якщо позичальник не обслуговував кредит у зазначений період. Виключення становлять лише випадки, коли у кредитному договорі відразу була прописана «плаваюча» ставка.

У разі виникнення порушень норм діючого законодавства зі сторони фінансових установ просимо споживачів звертатися до управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області м. Херсон, вул. Старообрядницька, 34, тел. 263606, 0913319890 (Viber).

Довідково. Споживчий кредит — це надання грошових коштів кредитодавцем приватній особі на її особисті потреби, не пов’язані з комерційною діяльністю.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *