У Каховському районі люди відмовляються виконувати рішення ДНПК
16.05.2020 12:21 No Comments Головна,Новини Kateryna

15 травня відбулось позачергове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каховській районній державній адміністрації.

Темою обговорення стало невиконання заходів щодо проведення ідентифікації поголів’я свиней у господарствах смт Любимівка Каховського району та визначення епізоотичного стану місць утримання і здачу на забій свиней.


Для координації заходів щодо локалізації та недопущення поширення збудника африканської чуми свиней участь у засіданні ДНПК взяв начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області Віталій Боярський.


– Ще 1 квітня у господарстві ФОП Рахімов на території Каховки ми отримали позитивні результати лабораторних досліджень на африканську чуму свиней. Того ж дня відбулось засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Каховській РДА щодо встановлення меж спалаху, зонування спалаху і затвердження плану заходів щодо ліквідації АЧС. Тоді до так званої зони захисту потрапило смт Любимівка. Згідно інструкції щодо профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, після оголошення про спалах та введення карантину, проводиться облік усіх свиней. У господарствах смт. Любимівка нарахували 1300 голів свиней. В інструкції щодо профілактики та боротьби з АЧС сказано, що у зоні захисту потрібно невідкладно здати свиней на забій. ДНПК запропонувало власникам свиней відібрати проби крові у 10% поголів’я. І вже за результатами досліджень приймати рішення про забій. Але власники тварин відмовляються виконувати законні вимоги ДНПК і проводити дослідження свиней. – зазначив Віталій Боярський.


Тому Державна надзвичайна протиепізоотична комісія (ДНПК) при Каховській РДА вирішила:
1. Облаштувати охоронно – карантинні пости з метою виконання карантинних заходів з недопущення розповсюдження захворювання африканської чуми свиней в зоні захисту (смт Любимівка). Інші в’їзди/виїзди заблокувати шляхом встановлення блоків та/або переривання доріг без покриття.
2. Завершити ідентифікацію поголів’я свиней зони захисту.
3. Комісійно провести обстеження всіх місць утримання тварин незалежно від форми власності щодо вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин», «Про ветеринарну медицину» за участю представників Каховського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, Каховської районної державної лікарні ветеринарної медицини, Любимівської селищної ради, Каховського районного відділу ГУНП в Херсонській області та включити до складу комісії двох представників з числа власників тварин.
4. Організувати та провести до 25 травня лабораторні дослідження 10 % поголів’я тварин зони захисту на африканську чуму свиней відповідно до пункту 2, частини 3, Розділу VI «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней» в акредитованій лабораторії. Відбір проб крові здійснюватиме Каховська районна державна лікарня ветеринарної медицини разом з представником від власників свиней смт Любимівка. У разі відмови власників складати акти для подальшого вжиття заходів.
5. Обмежити до зняття карантинних обмежень ввезення до забійного підприємства ФОП Рахімов живих свиней та продукції з них, крім випадків ввезення свиней на забій з зони захисту (смт Любимівка) шляхом опломбування в’їзних воріт.
6. Посилити ветеринарно-санітарний контроль за переміщенням свиней живих та продукції свинарства. Не допускати переміщення живих тварин без ветеринарних документів.
7. Любимівській селищній раді поінформувати власників особистих селянських господарств про рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каховській районній державній адміністрації від 15.05.2020 року Протокол № 10.
8. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Каховське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, як робочий орган Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каховській РДА.

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *