Психологічна допомога суб’єктам пробації від волонтера
09.07.2020 09:49 No Comments Головна,Новини Kateryna

Каховський міськрайонний відділ пробації постійно приділяє велику увагу питанню надання психологічної допомоги засудженим, у тому числі тим, які брали участь у проведенні антитерористичної операції (АТО\ООС, на обліку відділу пробації перебуває 11 таких осіб).

Саме тому, 07 липня 2020 року за участю волонтера пробації Олег Фирюлин – військового капелана, з підобліковими особами проведено тренінг на тему: «Психологічні травми».
Завданнями тренінгу були:
– сприяти розумінню свого психологічного стану;
– отримати навички боротьби зі стресом;
– вмотивувати клієнтів до отримання кваліфікованої психологічної допомоги.

У процесі роботи до присутніх у цікавій формі донесено інформацію про явище «психологічна травма» та як з нею можна працювати.
Тема тренінгу викликала жваве обговорення у присутніх, і багато хто поділився власним травматичним досвідом. Виявилося, у багатьох клієнтів проблемна поведінка спостерігається через сімейні негаразди, розлучення, власні комплекси і нереалізовані плани.

Так як наслідки стресів та посттравматичний синдром – це реальна, невигадана проблема, яка може суттєво травмувати людину, під час тренінгу розглядалися основні стадії стресу, види травми, до чого вони можуть призвести, а також як з цим можна боротися.

За допомогою вправ, які клієнти пробації виконували під час тренінгу, останні змогли продемонструвати свої психологічні якості та навички, подивитися на свої проблеми з іншої сторони.
Такі форми роботи дозволяють кожному учаснику формувати навички й уміння в побудові продуктивних, психологічних та соціальних міжособистісних відносин, аналізувати соціально-психологічні ситуації зі своєї точки зору і позиції партнера.

Сподіваємося, що отримані знання та підтримка допоможуть особам, які перебувають на обліку, у тому числі за сприяння військового капелана, почати критично мислити та зайняти активну позицію у подоланні власних негативних поведінкових проявів і, в подальшому, не допускати скоєння правопорушень.

За інформацією Каховського МРВ філії ДУ «Центр пробації» в Херсонській області

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *