Податкова пільга для студентів контрактників
13.07.2020 16:34 No Comments Головна,Новини Kateryna

ХДУ Міністерство освіти і науки опублікувало дані щодо мінімальної ціни контрактного навчання для здобувачів вищої освіти. У МОН додають, що ввести мінімальну вартість навчання вирішили, оскільки ціна навчання на контракті не відповідає фактичним витратам, які несе заклад. Через це страждають якість та умови навчання.

За статтею 166 Податкового кодексу України існує право податкової знижки. Завдяки подвійному оподаткуванню кожен студент-контрактник може повернути 18% від вартості навчання. Подавати декларацію має та особа, яка підписувала контракт.

При цьому потрібно мати перелік документів: договір з навчальним закладом, квитанцію про сплату навчання, довідку про заробітну плату, реквізити банку для повернення коштів, паспорт (оригінал та копія), ідентифікаційний код (оригінал та копія), свідоцтво про народження дитини (копія) та картонна папка для паперу.

Для декларування не потрібно приїжджати в університет. Якщо контракт заключали батьки, їм можна подати декларацію до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання. Якщо ж батьки бажають, щоб гроші повернули дитині, потрібно зробити на неї довіреність. При цьому студент повинен бути повнолітнім та мати джерело доходу.

Податкові звіти роблять за календарний рік, тому подавати декларацію можна до кінця року. Податкова знижка – це не обов’язок, це право. За словами ректора ХДУ Олександра Співаковського, університет забезпечить юридичний супровід для повернення 18% податкової знижки.

Пресцентр ХДУ

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *