Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу на території Херсонської області у 2020 році
28.08.2020 15:09 No Comments Головна,Новини Redaktor

Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, що відповідно до виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Херсонській області на 2020 рік у ІІІ декаді вересня місяця поточного року планується проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин на території Херсонській області шляхом розповсюдження принад з вакциною за допомогою авіатранспорту.

Розкидання брикетів-приманок з активною вакциною всередині та приємним запахом буде здійснюватись повітряним методом за допомогою літаків АН 2, який є найбільш економічно вигідним із всіх систем розподілу. Літаки оснащені системами GPS і системами реєстрації скидання вакцини. Такий спосіб вакцинації безпечний і для людини, і для навколишнього середовища.

Вакцина буде розкидана над територією, де проживають дикі тварини, – не над містом, не над жодними іншими населеними пунктами. Лише над лісами і полями. Проте, вони можуть потрапити у населений пункт, наприклад, через сильний вітер.

Інформуючи про кампанію з пероральної вакцинації, маємо на меті попередити людей і уникнути непорозумінь, адже останнім часом є багато звернень стосовно того, що фермери за допомогою літальних засобів виконують обприскування полів. Також грибникам і ягідникам не варто лякатися, якщо помітять у лісі такий брикетик.

Тому, шановні жителі Херсонщини, коли ви побачите літак АН –2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку, просимо не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м’ясоїдних тварин.

Наполегливо прохання не брати брикети з біологічними препаратами в руки та не переносити їх з місця.

© Головне управління Держпродспоживслужби в Херсонській області

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *