Вистава “Звірині історії”:хто ми, куди йдемо, що чекає нас завтра?
28.04.2021 12:24 No Comments Головна Redaktor

Херсонський драмтеатр продовжує втілювати мрії в життя. Девіз сезону “Мрій і дій” тут реалізується крок за кроком, і змушує кожного повірити у власні сили та можливості. Цього разу мрія здійснилась у молодого талановитого актора Євгенія Карнауха і на “Сцені під дахом” відбувся його режисерський дебют з виставою “Звірині історії”.

Директор Херсонського драмтеатру Олександр Книга не виключає, що можливо у найближчому майбутньому дебютер сьогоднішній дебютер поповнить режисерську когорту нашого Храму Мельпомени.

-Ми завжди даємо можливість у театрі молоді здійснювати свою мрію. Колись дуже давно Євгеній Карнаух прийшов до мене  ідеєю поставити виставу. Їм дозволили працювати самостійно. Ми вирішили їх підтримати, і кілька місяців тому я написав наказ, що ця вистава теоретично і практично може бути плановою. Ми їм офіційно дали можливість працювати над втіленням своєї ідеї. Євгеній вчиться в університеті на режисера. Це його перша режисерська спроба. Маю надію, що вона вдасться, і у нас у театрі народиться ще один режисер, – зазначає Олександр Андрійович.

Генеральна репетиція прем’єрної вистави «Звірині історії» на «Сцені під дахом” змусила глядачів на півтори години затамувати подих. Говорили цього вечора на сцені Звірі! Вони на театральних підмостках не лише надзвичайно вразили талановитою грою, неповторним та яскравим взаємопроникненням двох світів тварин і людей, а  й тонкими філософськими роздумами й прагненням знайти відповіді на важливі життєві питання: хто ми, куди йдемо, що чекає нас завтра?

Режисер-дебютант Євгеній Карнаух розповідає, що ідея поставити саме цю виставу у нього виникла після її перегляду у виконанні акторів Харківського театру.Актором у нашому театрі він працює з 2017 року, і зараз ще й здобуває режисерську освіту.

-Колись я потрапив на виставу одного Харківського театру, який ставив роботу за цією п’єсою, і мені дуже зайшов текст. Це кльово! Ідея у мене виникла давно, але усе якось не складалось. То актори захворіли, то якась сесія, то вистава, у яку взяли мене. Олександр Андрійович подарував мені на День народження наказ на цю виставу, і це дуже допомогло їй з’явитися на світ. – розповідає Євгеній Карнаух.

«Звірині історії» – збірка з одинадцяти коротких п’єс, які можна ставити як єдиною п’єсою, так і групами або поодинці.

Автор – сучасний американський драматург Дон Нігро. Перекладачі: з англійської на російську – Юрій Вебер, з російською на українську – Оксана Литвиненко.

На сцені темно і мінімум декорацій, і так увага на персонажах ще більш загострена. 11 історій з “світу тварин” і 3 молоді талановиті актриси: Ірина Рура, Ольга Марфіна та Ангеліна Павлюк.Дівчата зізнаються, що останні дні працювали по 16 годин.

– Ми довго займались цією виставою на голому ентузіазмі.Рік тому потрохи починали, це третє рішення Жені. Було зовсім інше бачення вистави, ми її крутили, просто тренажі якісь робили для себе. У свій вільний час. А потім: а чому б і ні? Давайте так давайте! Ми просто випросили цей наказ, бо без наказу трохи важко, – розповіла акторка Ірина Рура.

Чудово зіграла у виставі “Звірині історії” і молода акторка Ангеліна Павлюк, дочка головного режисера театру Сергія Павлюка. На питання чи допомагав якось батько, дівчина відповідає:

-У нас з ним давно була домовленість: як тільки я зїзджаю з батьківського дому – то я самостійна. Допомагає Сергій Миколайович більше моральною підтримкою.

“Нам не дано вибирати свої звички? Не дано вибирати кого або що любити? Бажання – це пастка? Ми на Землі заради якоїсь мети? Ми, можливо, не знаємо, що це за мета, але віримо, що вона є? Ми віримо, що ті, хто споглядають за нами, годують і піклуються про нас, знають, що роблять? Ми просто повинні їм довіряти і вірити, що у нас все буде добре? Розслабитися, довіряти і все налагодиться?Це твій вибір!” – наголошують у анонсі вистави.

«Звірині історії» – це смішні й зворушливі історії Миші, Бурундука, Котів, Папуг, Качкодзьоба, Бабуїна та інших звірів, які розповідають, розігрують, проживають, представляють актори.Історії сповнені глибоким змістом, тонким гумором та спонукають до роздумів.

«Звірині історії» – це вистава, яку неодмінно варто подивитися!

 

Текст і фото: Оксана Наумова

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *