Вечір-реквієм “Пам’ятаємо 1944-й”: херсонці мають це побачити!
13.05.2021 19:46 No Comments Головна Redaktor

Цієї суботи, 15 травня, о 20.30 біля кінотеатру “Україна” відбудеться унікальне дійство. Режисером незвичного музичного перфомансу є Влад Троїцький, який вже добре запамятався херсонцям минулорічним ГОГОЛЬфестом. Вечір-реквієм приурочений до дня пам’яті геноциду кримських татар.

Про цю страшну трагедію під час сьогоднішньої прес-конференції розповів директор з розвитку Благодійної організації “Кримськотатарський культурно-спортивний центр “Куреш” Ібрагім Сулейманов, дякуючи присутнім за інтерес до заходу.

 

-Чому так важливо те, що ми робимо? Сьогодні для усіх зрозуміло, що радянська влада системно винищувала кримських татар. Так само як російська імперія розпочала процес винищення після першої анексії Криму у 1731 році. Цього року ми вшановуємо 77 різницю з того трагічного дня. І лише останні десятиліття ми можемо відкрито розповідати та згадувати ті страшні події, і вшановувати на державному рівні, – зазначив Ібрагім Сулейманов. – Це сталось о 4 ранку 18 травня 1944 року. Тільки уявіть, як це відбувалось! Усі чоловіки були призвані до лав Червоної армії. Вранці у помешкання кримських татар увірвались радянські військові, жінок, дітей, старих людей засадили у товарні вагони, відправили у віддалені райони Радянського Союзу – на Урал та Середню Азію. Усі депортації злочинні за своєю суттю, але ця депортація була звірською. Людей як скот заганяли у ці вагони, жодної медичної допомоги, ні харчування, ні питної води. Це був жах, який навіть неможливо сьогодні уявити.

Цього вечора мова йтиме про пам’ять, про трагедію, яку не можна забувати, про боротьбу, про єднання та повернення до життя, яке завжди перемагає.Пісні, хореографія, художнє слово та мистецький акт – засоби, за допомогою яких херсонці почують та побачать історію вигнання та геноциду кримськотатарського народу.

 

-Отсутствие памяти и непонимание на чём мы стоим – это одна из серьёзных проблем нашего общества. Участие в таком мероприятии для меня большая честь, – розповів режисер Влад Троїцький. – Как говорил Василий Стус, к сожалению, в Украине возрождение культуры начинается каждый раз с нуля и память начинается с нуля. Да, это день памяти-реквием, но всё равно мы стараемся говорить о том, что жизнь идёт. Очень важный момент: не хоронить, мы отдаём должное трагедии, чтим, помним, но при этом строим наше завтра.Ради этого всё и будет происходить. Приходите, почтим память и будем смотреть в завтра.

Завдяки участі кримськотатарських колективів (“Еміне”, “Сельсебіль” “Атеш”, “Лялє”) глядачі зможуть поринути у світ кримськотатарської культури, а голосом відомого актора і режисера Ахтема Сеітаблаєва глядачі почують реальні історії та спогади тих, хто пережив геноцид.

Неймовірний музичний супровід від етно гурту ДахаБраха

та співачки Джамали

– неймовірних представників української та кримськотатарської культури – не залишить байдужим жодного присутнього.

Захід такого формату пройде в Херсоні вперше!

 

Вже сьогодні зранку монтується складна металева конструкція сцени біля кінотеатру “Україна”, а сама будівля стане полотном для світлової проекції. Масштабні та незвичайні декорації розроблені спеціально для цієї події

Режисер Владислав Троїцький створює музичний перформанс, який дасть змогу побачити і відчути, через що довелось пройти цілому народу, щоб сьогодні бути тут. Глядачі побачать життя кримських татар в Криму до депортації. І те, що сталося вночі 18 травня 1944.

Тож, шановні херсонці, на вас чекають незабутні враження!


15 травня о 20.30 (площа Свободи) вечір-реквієм “Пам’ятаємо 1944-й”!
Вхід вільний!

Автор: Оксана Наумова

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *