ОЛІМПІЙСЬКИЙ ДЕНЬ у “Прибрежному”: діти поспілкувались з учасниками Олімпіади-2020 у Токіо
19.08.2021 14:50 No Comments Головна,Новини Redaktor

Сміливість, завзятість, натхнення та дружба. Ці олімпійські цінності допомагають спортсменам йти до своєї мети, перемагати, підкорювати нові горизонти, ставати чемпіонами та бути гарним прикладом для наслідування. На Олімпійський день у спортивно-оздоровчий табір “Прибрежний” завітали учасники Олімпійських ігор-2020 у Токіо, подарувавши дітям можливість доторкнутись до мрії та надихнутись на власні звершення та перемоги не лише у спорті, а й у житті. Поспілкуватись з іменитими спортсменами, отримати сувенір на згадку та незабутні спогади у скарбничку вражень цього літа – діти просто у захваті від події.

Організатором дивовижного спортивного дійства у дитячому таборі на березі Чорного моря виступило Херсонське обласне відділення Національного Олімпійського комітету України.

 

Свято спорту розпочалось з руханки, до якої долучились 600 діток з різних куточків країни, що відпочивають у таборі. Яскраво та видовищно!

“Национальный олимпийский комитет – это та структура, которая, действительно, заботиться о здоровье нации. И мы всегда хотим, чтобы каждый ребёнок, который живёт в Украине занимался спортом.Если не спортом, то хотя бы физической культурой – это очень важно. Этим мероприятием мы хотим показать нашим детям, что кроме гаджетов и телевизоров, есть то, что называется спорт, тем более большой спорт. Здесь, в “Прибрежном” более тысячи детей и многие из них занимаются спортом, поэтому сюда мы позвали олимпийцев, чтобы они рассказали как они шли, что они смогли преодолеть. – розповідає виконавча директорка Херсонського обласного відділення Національного Олімпійського комітету Луїза Кірсанова. – Наш второй проект “Сильные духом” рассказывает о том, что и олимпийцы сильные духом, и дети, которые уже занимаются спортом не менее сильны. Сколько сил, терпения и воли нужно, чтобы ребёнок пошел на тренировку, а не лёг с телефоном на диван. Потом пошел в школу, позанимался и снова пошел на тренировку. Так тренируется моя младшая дочь. Мы хотим, чтобы каждый ребёнок пропитался олимпийским духом, а также поговорим об олимпийских ценностях. Каждый олимпиец расскажет, что для него эти ценности, как они помогли ему в жизни и что они пожелают детям сделать так, чтобы ради них когда-то взвился наш украинский флаг и рукоплескала вся планета”.

А рівнятись дітям є на кого! Цього дня до них завітали відомі та заслужені спортсмени, учасники Олімпійських ігор-2020 у Токіо. За плечима кожного з них тривала спортивна історія, сповнена тяжкою працею, витримкою, тренуваннями та такими жаданими перемогами. 33-річний стрибун у висоту Андрій Проценко має у своєму активі три нагороди континентальних та світових першостей у стрибках у висоту. У 2014 році він взяв “срібло” (чемпіонат Європи) та “бронзу” (чемпіонат світу в приміщенні). А у 2019-му виграв “срібло” на Євро у приміщенні.Найкращий результат Проценка у стрибках у висоту – 2.40 метрів. Цю висоту він взяв на турнірі в Лозанні в 2014 році.

Новокаховчанка Анастасія Павлова (стрільба з лука) була учасницею двох Олімпіад – у Ріо та у Токіо. Заслужений майстер спорту у стрільбі з лука, чемпіонка світу у командних змаганнях у приміщенні, чемпіонка Європи у командних змаганнях, бронзова призерка світу.Стрільбою з лука займається вже 16 років, у спорт її привели батьки, які й були її тренерами.

“Самое сложное в участии в Олимпиаде -это справиться со своим волнением, со своими эмоциями. Очень хотелось показать тот результат, на который была готова, но немножко не получилось из-за волнения. – розповідає Анастасія Павлова. – Для меня олимпийские ценности – это, в первую очередь, уважение к себе и сопернику, мы должны оставаться людьми, терпение, искренность, честность. Такие встречи с детками важны для спортсменов тем, что они вдохновляют. Ты видишь как детки трудятся, как они довольны тем что они делают, упорно идут к своим целям, друг друга поддерживают. Когда на них смотришь – вспоминаешь себя в их возрасте. Хочется быть такими же искренними как они. Ради них хочется лучше выступать, чтобы они вдохновлялись моим примером”

 

А легкоатлетка Ірина Новожилова брала участь у 4(1) Олімпійських іграх, не виключає і 5-ї, вже можливо у якості тренера. Вона майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики.

Ірина розповіла, що у спорті з 3-х років, починала з плавання. У дитинстві з батьками по телевізору подивилась зимові Олімпійські ігри, і чітко зрозуміла, що хоче брати  у них участь. Поїхати на Олімпійські ігри стало її найбільшою мрією, яку пізніше вона втілить у життя. І не один раз, а чотири! Вона змінювала види спорту, місця проживання, але мрія залишалась.

“Нас запросив Олімпійський комітет, щоб на своєму прикладі показати, що Олімпіада – це потрібно, а олімпійські цінності – це те, що потрібно не лише у спорті, а й у житті. Для мене найголовніше – це сміливість. Не потрібно боятися! Ми на власному прикладі маємо показати дітям як треба жити, куди і як йти” – зазначає Ірина Новожилова.

“Детей это по-настоящему зажигает. Они смотрели Олимпиаду по телевизору, для них это как звёзды с неба. Они зажигают их, передают им свою энергию”, – прокоментувала важливість спілкування олімпійців з дітьми Луїза Кірсанова.

Після запальної та яскравої  руханки на стадіоні відбувся футбольний матч між дітьми та адміністрацією табору “Прибрежний”. Не дивлячись на те, що з рахунком 2:1 перемоги дорослі, юні вболівальники отримали незабутні емоції від чудової гри.

Як розповів заступник директора з виховної роботи спортивно-оздоровчого табору “Прибрежний” В’ячеслав Безпалий, тут чудова тренувальна база не лише для дітей, що захоплюються спортом, а й для професійних спортсменів.

“Спортивно-оздоровчий табір “Прибрежний” – це одна з найкращих спортивних баз в Україні. Ми здатні одночасно приймати спортсменів 15 різних видів спорту. У нас неперевершений стадіон, неперевершені бігові доріжки, волейбольні майданчики, татамі для бойових видів мистецтв. Кожна зміна, яку приймає наш табір, насичена спортом. На кожній зміні відбувається велика кількість змагань. Приїжджають і діти просто на відпочинок, і спортивні команди на тренувальні збори. Наприклад, нещодавно у нас були дзюдоїсти, які відразу після відпочинку у нас поїхали на Чемпіонат Європи з дзюдо. Велика кількість спортсменів використовують нашу спортивну базу саме як підготовчий комплекс програм для своїх спортивних змагань. Часто серед них і олімпійці. Неперевершена курортна зона, приємне морське повітря та спортивні локації нашого табору – це запорука успіху кожного спортсмена”, – зазначає В’ячеслав Безпалий.

У таборі також відпочивають і представники інваспорту, і вони на сцені демонстрували свої можливості та здібності.

 

“Нам у спадок дісталась неймовірна країна, а якою державою вона буде залежить від нас. Нам дуже хотілось об’єднати навколо нашого проекту “Сильні Духом” дітей з різних регіонів України. Ми продовжуємо формувати потребу здорового способу життя. Спорт, заняття фізичною культурою – це здоров’я нації, а наші діти – це майбутнє України.Знаєте, ми постійно кажемо про толерантне ставлення до людей з особливими потребами, а тут ми побачили відношення рівних до рівних. Коли на сцену вийшли такі дітки – то їм аплодували, вони посміхались, відчували себе рівними. Чудово й те, що  великому спорті є місце таким дітям, є місце людяності, толерантності і справжнім дружнім стосункам. Справжня радість спілкування з олімпійцями, отримати у подарунок щоденник з їх автографами – це такий поштовх, таке натхнення, заряд на майбутнє”, – ділиться враженнями керівниця дитячого колективу”Янголи Добра” Марина Колокот.

 

Цей чарівний спортивний вечір у “Прибрежному” надовго запам’ятається усім його учасникам. Дружнє спілкування з олімпійцями, олімпійські цінності, спорт та демонстрація дитячих талантів, а головне чудова атмосфера єднання та натхнення, позитивні емоції та враження. 

 

Автор: Оксана Наумова

Фото: Оксана Наумова та зі сторінки СОТ “Прибрежний”

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *