Dream GogolFest: вражає, дивує та надихає!
02.09.2021 21:21 No Comments Головна,Новини,Херсонські новини Redaktor

Інсталяція в Олешківській пустелі у світлі зірок та з музичним супроводом етно-хаусу від DakhaBrakha, екскурсії-сторілівінг містом про людські долі та легенди, візуальна програма “Бетон & Кришталь”, французька вистава про місце людини у буремному світі…

Вже другий рік поспіль херсонці мають унікальну можливість зануритись у культурну фєєрію GogolFest. З 3 по 5 вересня нас чекає різнопланова палітра фестивальних подій, які представлять учасникам усе різноманіття сучасного мистецтва. Чого тут тільки не буде? Освітня програма з екскурсіями містом, візуальна програма, до втілення якої долучились художники з різних міст України, нічна музична програма, кінопокази. Спеціальна подія “…30 із 40…” буде проходити в Олешківській пстелі таа обіцяє подарувати незабутні враження.


GogolFest об’єднав у єдиному пориві представників міської та обласної влади, громадськість, художників, театралів та просто глядачів. На цьому під час прес-конференції організаторів та партнерів події наголосив директор ГОГОЛЬFEST Максим Демський.

Він розповів про те, чим буде відрізнятись фестиваль Dream Gogol Fest 2021 від минулорічного та розкрив основну тему фестивалю, сенси спеціальної події та як саме вона пов’язує між собою всі інші події і програми фестивалю. А також зауважив синергію, яку створилась під час підготовки до фестивалю.

Отже, цього року фестиваль матиме три основних локації, на яких пройде захід:
-Urban CAD з нічною музичною, театральною, освітньою та візуальною програмою + екскурсії містом в рамках освітньої програми.
-Херсонський театр імені Миколи Куліша з театральною програмою;
-Олешківська пустеля зі Спеціальною подією “…30 із 40…” від режисера Влада Троїцького (Проект буде реалізовано в партнерстві з Міжнародним театральним фестивалем «Мельпомена Таврії»).

“Глобальність та масштабність фестивалю росте. До нас приїде велика кількість гостей з усіх регіонів України, що є чудовим фактом, враховуючи позиціювання області як туристичної. Я впевнений, що це буде, дійсно, цікаво, незвично і буде круто! Ми виділили певну кількість коштів, щоб підтримати цей проект, бо ми розуміємо, що це, перш за все, реклама нашого регіону. Запрошуємо усіх взяти участь та отримати задоволення від фестивальних подій”, – зазначив заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв.

Локації URBAN CADу вже вдруге стають майданчиками для унікальних подій у рамках фесту. Це і візуальна програма, і освітня, і нічна музична.

“Для нас це велика подія. Це такий виклик для міста, щоб Херсон та громада розвивались. З фестивалем ми зростаємо разом як місто. Важливо також те, що усі об’єднуються: і влада, і місцевий бізнес, і креативна тусовка, і громадяни, і волонтери. Усі працюють на єдиний результат. Хочеться, щоб цього року фестиваль пройшов ще крутіше, ніж минулого року”, – підкреслив депутат Херсонської міської ради Віталій Бєлобров.

Ще однією фішкою цього року є об’єднання двох культурних брендів – GogolFESTу та “Мельпомени Таврії”.

“Ми завжди підтримуємо ідею, що потрібно об’єднуватись на всіх рівнях. Я хочу донести, що захід у пустелі потрібен не Владу Троїцькому,він потрібен нам, громаді. Олешківська громада повинна розуміти що це є привернення уваги. Такі події змушують соціум звернути на нас увагу – це не просто туристичний об’єкт, це ще й мистецький об’єкт. Ми за синергію, ми за об’єднання! Коли ми разом долаємо труднощі – ми змінюємо світ!”- зауважив директор Херсонського драмтеатру та Президент фестивалю “Мельпомена Таврії” Олександр Книга.

Про візуальну програму фестивалю, зокрема про “Бетон & Кришталь”, розповіла кураторка напрямку Олена Афанасьєва.

“Дуже цікаво спостерігати як шукаються ідеї, як вони народжуються. Те, як ви генеруєте ідеї і наскільки вони виходять сучасні – це нас сильно надихає.Ми збирались з художниками і шукали тему, з якою будемо працювати у рамках візуальної програми. Основна тема – це відчуття крихкості того, що відбувається, цее те, що ми ходимо як по склу і те, що ми маємо розуміти свої внутрішні і зовнішні стани. Тут художники розмірковують над цими темами”, – розповідає Олена Афанасьєва.

На нічній музичній сцені буде показаний фільм «ОРДЕР НА АРЕШТ» (1926) із живим музичним супроводом гурту «Вагоновожатые», Стас Корольов – привезе у Херсон новий альбом О_х, а Курган свій сольний альбом «Бібліотека странних знаній»

Освітня програма включатиме в себе і Stand Up, історії, презентації лекції і, навіть, коментовану Ютуб-вечірку. Родзинкою стануть екскурсії містом від місцевих гідів та від учасників з інших міст країни. Також заплановано декілька публічних дискусій за участі лідерів думок, зокрема щодо культурної автономії кримських татар.

Тож, долучайтесь до фестивальних подій, адже це цікаво, інтерактивно, пізнавально та драйвово!

Автор: Оксана Наумова

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *