Найочікуваніша подія: у Херсоні феєрично стартувала “Мельпомена Таврії”
05.09.2021 14:10 No Comments Головна,Новини Redaktor

Вже 23 раз Її Величність Мельпомена дарує справжнє театральне свято херсонцям та численним гостям місто, перетворюючи наше місто на столицю театрального мистецтва України. Цього року міжнародний фестиваль “Мельпомена Таврії”, який триває з 3 по 11 вересня, для своїх шанувальників підготував багато унікальних подій. 40 вистав на 12 міських майданчиках, театри з Португалії, Туреччини, Вірменії, провідні столичні театри, літературна та освітня програми, майстер-класи від відомих театральних діячів.

Президент фестивалю – генеральний директор-художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша, голова Євразійської театральної асоціації, народний артист України Олександр Книга зазначає:

«Думаю, кожному, хто завітав на «Мельпомену», до душі гасло 23-го фестивалю: «Театр – це моє»! Адже сьогодні театр об’єднує людей, які розвиваються у різних напрямках: артистів, режисерів, драматургів, журналістів, письменників, музикантів, художників… Усі вони різні, але мають одну спільну жагу – розвивати мистецтво!».

 

На урочисте відкриття фестивалю у театр-кафе завітали і шановні гості події, і учасники заходів, і представники міської та обласної влади.

“Я дуже гордий тим, що можу сьогодні бути тут, серед вас. На мою думку, це наймасштабніший культурно-мистецький захід на території області та один з найзначущих в Україні. Я дуже радий, що захід поєднує таку кількість представників різних країн.Я щиро вітаю вас на Херсонщині, бажаю плідно, натхненно та клано провести цей час, отримати неймовірне задоволення та забрати з собою частину тих емоцій, які подарує Херсонщина”, – привітав гостей заступник голови Херсонської ОДА Андрій Шибаєв.

“Сьогодні дійсно чудове свято – 23 -й міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”. І ми щасливі бачити все нові й нові обличчя. Ми щасливі з того, що це стало, дійсно, доброю традицією на Херсонщині.Сподіваюсь, що кожен з вас додому повезе лише позитивні емоції, посмішки та запал повертатись сюди знову і знову”, – зазначила секретар Херсонської міської ради Галина Лугова.

 

Традиційно фестиваль проходить у Херсоні на базі обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. З 1999 року він об’єднує жителів міста, України та інших держав, підвищує туристичну привабливість південного регіону, відкриває нові локації, популяризує сучасну творчість, демонструє кращі зразки театрального мистецтва, створює сприятливі умови для культурного обміну.

За роки існування у межах фестивалю було започатковано чимало чудових традицій та створено низку творчих проєктів: театральний карнавал вулицями міста, наради директорів театрів України, Міжнародні режисерські конференції, творчі зустрічі з драматургами, майстер-класи провідних режисерів, літературні симпозіуми, виставки театральних художників і вистави… зранку, вдень, ввечері і вночі!

 

“Я щасливий бачити нас усіх тут, бачити знайомі обличчя, бачити ваші очі. Знаєте, це надихає! Я сентиментальна людина, сльози навертаються на очі. Ми сьогодні з Андрієм Білоусом говорили про те, чому театр живий? Бо театр дарує емоції, тут, зараз, у цю хвилину, коли глядач у залі, а актор на сцені. Дякую усім, що приїхали”, – привітав учасників головний натхненник фестивалю Олександр Книга.

 

Серед давніх друзів фестивалю і білоруський драматург Андрій Курейчик. На “Мельпомену Таврії” він завітав вже в дванадцятий раз.

“Удивительным образом “Мельпомена Таврии” даёт не просто возможность здесь Херсону представлять новое искусство, это невероятный старт для многих масштабных проектов. Ровно год назад мы вместе с Сергеем Павлюком здесь представили пьесу “Обиженные. Беларусь”, которая дала старт огромному международному проекту солидарности с Беларусью. Херсонский театр был первым, который проявил такую солидарность, после этого было больше 120 театром мира. И ты понимаешь, что отсюда получается та энергия, которая потом идёт на весь мир. Для меня это очень ценный фестиваль, который никогда не пропускаю, потому что здесь рождается настоящее искусство”, – відзначив Андрій Курейчик.

 

Статистика за 22 роки існування вражає – у межах «Мельпомени Таврії» відбулося 448 показів вистав 214 театрів з 98 міст та 20 країн світу!

У фестивалі беруть участь професійні театральні колективи. Їх оцінює міжнародна експертна рада, у складі якої – українські та закордонні театральні критики, режисери, діячі мистецтва.

 

Стартував цьогоріч театральний марафон виставою “Шинель”  Театрально-видовищного закладу культури “Київський національний академічний молодий театр”.

Це цікавий режисерський задум Андрія Білоуса за мотивами твору Миколи Гоголя.

“Я даю нове життя класиці. Ми свідомо залишаємо максимально авторського тексту, просто знайшли еквівалент трактування сьогоднішньої “Шинелі”. Нам здається, це може бути цікаво. І якби Гоголь сьогодні жив, то йому б сподобалось”, – коментує режисер.

 

Непримітний чиновник одного департаменту мусить змінити свою стару зношену шинель на нову. Але для цього йому потрібно змінити старе життя на нове, що він і намагається зробити. Чи зможе Акакій утримати нову шинель і нове життя у своїх руках?

Дивовижна акторська гра, неймовірні сценічні декорації та сучасне осмислення класики прийшлось глядачам до душі, і вони ще довго аплодували та не відпускали акторів зі сцени.

“Участь у фестивалі для нас як ковток свіжого повітря. Ми маємо змогу виїхати,  показати себе іншим людям. Ця емоційна встряска для колективу, випробування для колективу. Приїхати, за декілька годин підготувати те, що ми готували місяцями, я маю на увазі майданчик у технічному плані. Це дуже складно, тому що різна апаратура, різні простори. І інший глядач. Театр – це дуже місцевий вид мистецтва. Те, що проходить у Києві, не проходить у Харкові чи Херсоні. Менталитет різний, свідомість інша. Тому так цінно для нас побачити чи ми зрозуміли глядача, чи ми з ним дихаєм одним повітрям театральним”, – розповідає Андрій Білоус.

А в цей час на вулиця Херсона панувала справжня театральна феєрія – карнавальна хода крокувала центральною частиною міста – від площі Свободи до набережної. 

Саме там було встановлено сцену та гучно лунали музичні акорди великого святкового гала-концерту.

Родзинкою свята стала поява богині Мельпомени, яка прибула на захід білосніжною яхтою.

Цього святкового вечора херсонці та гості міста поринули у нестримний карнавал театрального мистецтва, який триватиме протягом наступного тижня і обіцяє подарувати незабутні враження.

Автор: Оксана Наумова

Фото: Вадим Гнідаш, Оксана Наумова

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *