Спортивна спільнота Херсонщина відзначила ювілей Національного олімпійського комітету
13.09.2021 22:15 No Comments Головна,Новини,Херсонські новини Redaktor

Вони гордість країни та регіону. Їх імена закарбовані у спортивному літописі Херсонщини. Проте вони не зупиняються на досягнутому, і день за днем долають дорогу до нових перемог, підкорюють нові вершини спортивного Олімпу.

Сьогодні у креативно-мистецькому просторі «Urban САД» відбулась визначна спортивна подія – святкування 30-річчя  з дня створення Національного олімпійського комітету України.

До заходу долучились видатні спортсмени, тренери, ветерани спорту, представники фізкультурно-спортивної громадськості області, серед яких – учасники 32 літніх Олімпійських та 16 Паралімпійських Ігор-2020 у Токіо.

-Сподіваюсь, спільно ми створимо фундамент для ще більших спортивних досягнень спортсменів Херсонщини та ще не раз побачимо їх переможцями найпрестижніших світових змагань, – наголосив голова Херсонської ОДА Сергій Козир, вручаючи спортсменам та тренерам почесні відзнаки.

Цього дня за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури та спорту почесні грамоти від губернатора  отримали й  учасники Олімпіади-2020 у Токіо – Микола Просторов,  Анастасія Павлова та Ірина Новожилова. 

Анастасія Павлова – заслужений майстер спорту у стрільбі з лука, чемпіонка світу у командних змаганнях у приміщенні, чемпіонка Європи у командних змаганнях, бронзова призерка світу та учасниця Олімпіади-2020.

-Стрельбой с лука занимаюсь уже 16 лет. В этот спорт меня привели родители. На Олимпиаде всё прошло хорошо, не смотря на не очень успешное выступление. Атмосфера была дружеская, все соперники друг друга уважают. Масштаб Олимпиады, конечно, впечатляет, – поділилась враженнями Анастасія Павлова.

Легкоатлетка Ірина Новожилова брала участь у 4(!) Олімпійських іграх, не виключає і 5-ї, вже можливо у якості тренера. Вона майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики.

 

-Олімпійські ігри були дуже незвичні, тому що вони були перенесені з минулого року. Особисто для мене це був невеличкий шок, тому що я була дуже готова до того року, у мене був високий результат. Усі надії були на той рік, але так вже сталось. Від участі в Олімпійських іграх не відмовляються, тому вийшло так як вийшло. Можливо, на наступні Олімпійські ігри я вже попаду у якості тренера, – зазначає Ірина Новожилова.

 

І звичайно, найбурхливіші оплески, теплі слова привітань звучали на адресу двох чарівних дівчат, призерок Паралімпіади – Лізи Мерешко та Яни Лебєдєвої. Вони гідно представили нашу область на XVI  літніх Паралімпійських іграх у Токіо!

Плавчиня Єлизавета Мерешко завоювала 5 медалей: 50 м вільним стилем у класі S6;100 м брасом у класі SB5; 200 метрів комплексом у класі SМ6; 400 метрів вільним стилем у класі S6; 100 метрів вільним стилем у класі S7.

Легкоатлетка Яна Лебєдєва здобула срібло у змаганнях з метання диска (клас F53).

 

Ми пишаємося результатами та досягненнями наших спортсменок ,бо вони справжня спортивна гордість України!

 

За досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в м. Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України спортсменки нагороджені Почесними грамотами голови ОДА .

Не менш важливою у досягненні визначних спортивних результатів паралимпійок  є робота їх тренерів. Саме тому за значний особистий внесок у підготовку спортсменів міжнародного класу, забезпечення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх 2020 року в м. Токіо (Японія), утвердження міжнародного авторитету України Подяки Оголошено Подяки голови ОДА тренеру-викладачу з легкої атлетики дитячо-юнацької спортивної школи для інвалідів Сергію Андрющенко та тренеру-викладачу з плавання Херсонської дитячо-юнацької спортивної школи № 6 Еллі Бенедик.

-Спасибо за то, что меняется херсонское общество. Мы становимся настоящими европейцами. Впервые на Паралимпийские игры нас провожали губернатор и председатель Облсовета.Знаете, всегда что-то происходит впервые. Я очень рада, что мы перестали разделять олимпийцев и паралимпийцев, что меняется мышление людей в сторону от непонимания до восхищения от того, что сделали эти две девочки. Спасибо вам за поддержку, – звернулась до присутніх Елла Бенедик.

 

Вона також зазначила, що довгі 25 років чекала на ці зміни у суспільстві. А присвоєння їм з Лізою звання “Почесний громадянин Херсона” розцінює як можливість і для інших спортсменів-паралімпійців досягати нових вершин.

-Знаете, мы были первооткрывателями в паралимпийском движении с самого начала в Херсонской области. Я помню как это было в 90-х годах, это непонимание что есть такие спортсмены, непринятие этих спортсменов, отсутствие финансирования. Конечно, когда на международной арене на соревнованиях подходят тренера с других стран и говорят “А Херсон – это где в Украине?” – это просто до мурашек. Потому что мы узнаваемы, это уже бренд, как сказал итальянский тренер, Мерешко – это уже бренд. Эмоции просто зашкаливают,- не стримує хвилювання Елла Бенедик.

 

Ми часто називаємо її “наша Ліза”, і усі розуміють, що мова йде про Єлизавета Мерешко. Мила і тендітна зовні, але з сильним та незламним спортивним характером і нестримною жагою до перемоги.

– Очень прекрасное мероприятие, мне очень понравилось. И как сказала моя тренер, приятно, что уже не разделяют олимпийцев и паралимпийцев, замечают наши достижения. Это очень важно!Я ещё не отдохнула до конца после приезда из Токио. тяжёлый был перелёт, очень тяжёлые для меня соревнования. Я рада результатам, особенно тем фактом, что я на всех дистанциях улучшила время.- ділиться враженнями Ліза Мерешко. – Я очень надеюсь, что мой пример даст какое-то движение для подрастающего поколения. Я очень на єто надеюсь! Могу пожелать трудолюбия и умения вставать, когда падаешь. Падаешь ты всегда, без этого не бывает, но вставать умеют единицы.

Урочисту частина заходу доповнювали яскраві виступи артистів, дитячих колективів та спортсменів. Прийшли підтримати друзів і учасники дитячого колективу НВК №48 “Янголи Добра” та їх керівниця Марина Колокот. Вона розповіла, що зі спортсменами, з Херсонським представництвом Національного олімпійського комітету їх пов’язує не лише давня дружба, а й низка спільних проектів.

 

 

-Ми безмежно щасливі з того, що ми вже другий проект співпрацюємо з нашим НОК Херсонської області. Знаєте, проект “Сильні Духом” – це саме той проект, який нас об’єднав. Коли ми починали його, то ми мріяли, але реальність перевершила всі наші найсміливіші мрії. Коли об’єднуються дітки особливі і наші олімпійці, ці неймовірні люди. Наш сьогоднішній виступ у підтримку, бо ми з Лізою Мерешко знайомі вже багато років. Ми колись подарували їй наше янголятко, іграшку, наш символ. Було так приємно, коли Ліза сказала: “А ваше янголятко у мене живе!” Ця щирість, ця натхненність, яку вкладають діти у свої виступи – це усе споріднено, бо це на межі можливостей, щоб досягти того, чого досягають наші спортсмени.Те, що ми разом з ними в одному проекті – це диво. Диво, яке ми зробили усі разом! Ми один в одного вчимося. Ми один одного надихаємо. Один одного підтримуємо, – поділилась думками Марина Колокот.

Свою заслужену відзнаку цього святкового дня отримала і виконавча директорка Херсонського обласного відділення Національного Олімпійського комітету Луїза Кірсанова.

-Мы действительно рады, что у нас получилось, мы смогли организовать встречу нашей спортивной общественности вместе с нашими спортивными героями.Это участники Олимпийских и Паралимпийских игр. Рада и благодарна, что они пришли, несмотря на их занятость. Меня переполняет гордость. Гордость за этих людей. Я очень счастлива, что у нас есть такие спортсмены. И тем, что Херсонщина может гордится людьми, которым удалось достигнуть олимпийских высот. Это очень трудно. Это огромный путь. Это всегда неимоверные усилия воли. – розповідає Луїза Кірсанова.

Спортивне свято вийшло і урочистим, і душевним. Усіх без винятку присутніх переповнювала гордість за досягнення наших спортсменів. Браво, Чемпіони!

 

Автор: Оксана Наумова

Фото: Оксана Наумова та прес-служба Херсонської ОДА

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *