Як святкували День туризму на острові Джарилгач: хаб “Перлина Херсонщини” та сафарі по заповіднику
20.09.2021 14:30 No Comments Головна,Новини,Херсонські новини Redaktor

Однією із туристичних принад не лише Херсонщини, а й Півдня України є дивовижний острів Джарилгач. Чисте море, білий пісок, унікальна флора та фауна, майже безлюдні пляжі. Усе це приваблює туристів, які полюбляють усамітнений відпочинок на лоні природи. Острів Джарилгач, який за легендами, створила сама богиня Артеміда, належить до заповідної зони національного природного парку “Джарилгацький”.

Нещодавно на острові Джарилгач відкрито новий туристичний хаб “Перлина Херсонщини”, ініціаторами створення якого є ТОВ “Скадовськ-Марина”. Це простір, який допоможе розвивати туристичну галузь та отримувати всю необхідну інформацію в одному місці. Символічно, що відкриття туристичного простору відбулося напередодні святкування Міжнародного дня туризму та Дня туризму в Україні. 

За словами директора ТОВ “Скадовськ-Марина” Наталії Акулович, вони до створення цього об’єкта йшли дуже довго, ретельно вивчаючи досвід ведення подібного туристичного бізнесу в європейських та світових парках.

-Об’єкт надзвичайно складний технічно. Ми планували його відкриття і на червень, і на липень. Однак, півтора місяця дощив та вітрів щоденно внесли свої корективи, тому відкриваємо його зараз і присвячуємо дню туризму, – розповідає Наталя Володимирівна.

Хаб «Перлина Херсонщини» створений на базі стоянкового судна «Павло Полуботок» та має  розмір 45м*12 м з осадкою 1 м. Судно має всі документи Регістра судноплавства України, серед них і Свідоцтво про запобігання забрудненню навколишнього середовища з районом плавання Джарилгацька затока. 

-Дійсно, це судно має повний пакет реєстрови документів, у тому числі і свідоцтво про екологічну безпеку, для нас це дуже важливо. Судно має 2 баки для прийомки стічних вод об’ємом по 239 куб. метрів кожен. Забезпечується питною водою завдяки опріснювачам. Переробка стічних вод здійснюється семи ступеневою системою очистки замкнутого циклу. Це абсолютно безпечно екологічно, і це дуже зручно для туристів, бо вони мають можливість руки помити, відвідати санітарну кімнату, знаходячись у такому чудовому місті. Оскільки на острові питної води немає, судно має 10-кубову питну цистерну, – розповідає Наталя Акулович.

 

На базі стоянкового судна розташовано плавучий ресторан, лаунж-зона, об’єкти життєзабезпечення та необхідної інфраструктури. Туристичний хаб оснащений швидкісним інтернетом до 75 Мбіт/сек на 100 користувачів одночасно, акустичною системою для проведення виїзних конференцій та офіційних заходів.

Крім того, є можливість для розташування стаціонарного медичного пункту, кімнат для працівників поліції, ДСНС, прикордонників та інших служб.За ініціативи ГО «Українське товариство охорони птахів» (Bird Life Ukraine) на cудні планується розташування цілорічної системи моніторингу міграції тварин на острові Джарилгач.

Слід зазначити, що на наступний сезон ТОВ “Скадоввськ-Марина” планує відкрити на о.Джарилгач і плавучий готель.

 

-Готель буде такого самого формату, його розробка вже на завершальному етапі. Плавучий готель буде пришвартовано до цього ж судна, це буде єдиний комплекс. Це буде досить доступно для середньостатистичного українця, тому що це буде не VIP-готель, а готель середнього класу, – поділилась з нами своїми планами Наталя Акулович.

 

Також Наталя Акулович акцентує увагу, що дані конструкції є абсолютно безпечними і ніяким чином не шкодять екології заповідника. “Це не вплине на кількість відпочиваючих, це впливає на їх якість відпочинку”, – зазначає вона.

Перших гостей туристичного хабу “Перлина Херсонщини” пригостили ароматною кавою та смачними місцевими динями та кавунами. Знаєте, це дуже класно – зручно влаштуватись у лаунж-зоні з кавою під лагідним сонечком та милуватись блакиттю моря і неба, а також білосніжними яхтами та теплоходами біля причалу.

Найініціативніші представники туристичної галузі Херсонщини отримали цього дня грамоти і подяки голови Херсонської обласної державної адміністрації та голови Херсонської обласної ради.

Серед них засновниця еко-ферми “Лиманська коза” Олена Бєлозоренко, директор ТОВ “Кінно-спортивний клуб “Гран Прі” Вікторія Рищук, директор ТОВ “Скадовськ-Марина” Наталія Акулович.

Завдяки натхненній праці представників туристичної сфери на території Херсонщини щороку реалізується багато цікавих ідей та проектів, що створюють справжню атмосферу гостинності, роблять наш край привабливим для мільйонів гостей.

А далі на нас чекало справжнє сафарі по НПП “Джарилгацький”. З вікон машини ми спостерігали дивовижні пейзажі моря, степів та озер, усе чим багатий заповідник. Під час цієї подорожі зустріли оленів та свинок. Як нам розповіла співробітниця заповідника Анастасія Липай, свинку тут – справжні гурмани.

-Кабанчики тут дуже часто виходять до гуртів відпочиваючих, спілкуються з людьми. Туристи їх підгодовують. Вони полюбляють їсти кавуни. Я колись бачила, як чоловік з рук годував маму-кабаниху, – розповідає Анастасія.

 

Також вона розповіла про туристичні маршрути, якими можуть скористатися гості острова Джарилгач. Є сафарі на машині і пішохідний маршрут до маяків.

-На сафарі ми проїжджаємо територією парку до оглядового майданчика. Ми можемо побачити тварин(муфлони, лані, кабани), птахів, наприклад, буревісник степовий. Є ще пішохідний маршрут – це маяки острову. Ми доходимо до маяків йдемо на східну точку нашого острову. На цьому маршруті можна побачити цікавих птахів, які гніздяться біля невеликих лиманних озер, – розповіла Анастасія Липай.

Познайомити туристів з дивовижною флорою та фауною острову, привідкрити завісу місцевих таємниць та легенд, та й просто відпочити від цивілізації на первозданній природі – це про екскурсії на острів Джарилгач.

Фото на згадку та чудові враження полишає острів по собі. І це ще один доказ того, що ми живемо у найкращому регіоні України – Херсонщина неймовірна!

 

Автор: Оксана Наумова

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *