Новий театральний сезон стартував “Кровавим весіллям”
03.10.2021 14:49 No Comments Головна,Новини Redaktor

“Театр-це моє!” – стверджують не лише служителі нашого Храму Мельпомени, а й численні шанувальники цього дивовижного мистецтва. Херсонський драмтеатр відкриває новий 191 -й сезон і знов дарує зустріч з прекрасним. 

Святковий театр. За мить до прем’єри…

Херсонці, потрапляючи до театрального фойє, відразу відчувають: тут їм завжди раді! І звичайно ж, зустрічає улюбленого глядача директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

-Відкриваємо, як завжди, новий театральний сезон. Відкриваємо традиційно в День народження театру, тому що в перших числах жовтня народився Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. М. Куліша. Відкриваємо прем’єрою у постановці грузинського режисера Кахи Гогідзе “Криваве весілля”. Це драма, але драма красива! Дуже сподіваюсь, що глядачам сподобається, тому що режисер вклав в неї душу.- розповідає Олександр Андрійович. – Ми говоримо, що осінь – це не сезон дощів, це сезо театральних вечорів. Ми говоримо: грійте душу в театрі! Я, чесно кажучи,  не знаю як буде з теплом, але душу ми зігріємо це точно!

 

І під чудову музику оркестру ми потрапляємо у царину краси та мистецтва. Яскрава осіння фотозона з квітів, свічок та пледів – повз яку точно не пройдеш – додає настрою.

У театрі, як завжди затишно та святково.Тут відчувається радісне передчуття перед зустріччю з очікуваною прем’єрою. До того ж це захоплююча колаборація нашого театру з грузинським режисером – а це має бути цікаво!

-Грузини – це наші браття, бо хто нас підтримував у важкі години? Від друзів ми найбільше відчували руку підтримки та допомоги. Грузинська діаспора у Херсоні і грузини, які приймали нас на своїй Батьківщині.Ми відновили дружбу між Херсонщиною та Узургетією. Це говорить про те, що ми однієї крові, ми говоримо і мислимо одними категоріями. Це вселяє надію на те, що коли я приїду до Грузії, то буду там як вдома. Я хочу, щоб мої друзі-грузини також на Україні були як вдома, – зазначає Олександр Книга.- Вистава Кахи Гогідзе, якою ми відкриваємо сезон, дуже красива. І я сподіваюсь, що вона житиме довго!

 

“Криваве весілля” – дуже красива драма

Кохання, пристрасть та смерть у світлі повного місяця…Режисер Каха Гогідзе зізнається, що поставити виставу за п’єсою Федеріко Гарсія Лорки було його давньою мрією.І тому, коли отримав пропозицію про співпрацю від Олександра Книги, то не роздумуючи запропонував “Криваве весілля”. І от після півтора місяці репетицій, на час яких він жив у нашому місті, на суд глядачів представлений витвір українсько-грузинської співпраці.

Сюжет вистави “Криваве весілля”, мабуть, відомий багатьом, адже це класичний твір світової літератури. Події відбуваються у невеличкому іспанському містечку, де триває підготовка до весілля. Закоханий Наречений робить пропозицію, Наречена дає згоду. Та чи можливе щастя молодих, коли повстають тіні з минулого? Вона продовжує кохати іншого – Леонардо, а він, давно одружений, так само не може забути про неї. Весілля стає поштовхом до подальших кривавих подій, бо коли постає вибір між коханням та помстою, обираючи останнє, не слід забувати про Смерть, що вже десь дуже близько.

Здається, ця вистава була приречена на успіх, бо жагучий мікс іспанської пристрасті, грузинського темпераменту та професіоналізму херсонських акторів є його запорукою.

Вражає і сценографія, яка майстерно підкреслює всі непрості стосунки героїв. Канати, що звисають зі сцени, символізують тісно переплетені та заплутані долі, криваво-червоне сяйво ніби пророкує кривавий фінал. А місяць, який височіє над героями вистави, поступово змінює колір від блідо-жовтого до помаранчево-червоного, і лише Смерть чорною тінню зримо і незримо завжди тут.

На зміну пристрасним діалогам приходить не менш пристрасний танець – фламенко. Пристрасний танець закоханих. Пристрасний танець-дуель суперників. Пристрасть у всьому, навіть у болі втрат. І сльози, багато сліз – і на сцені, і в глядацькому залі.

-Да, это трагедия, но негативные эмоции тоже выходят, когда смотришь. Плохие эмоции со слезами уходят, – зазначає режисер Каха Гогідце, і сам не стримуючи емоцій після вистави. – Они так играли! Я даже не постыжусь сказать: немножко я тоже плакал. Я себя сдерживал как мог, но не сдержался!

Нагородою акторам выд глядачів були тривалі не стихаючи оплески. Херсонці довго не відпускали зі сцени улюблених акторів і шаленство емоцій на сцені вибухнуло таким самим шалом і у глядачів. Прем’єра відбулась! І вона потрапила просто у самісіньке серце!

-Сейчас делится эмоциями у меня не получится, потому что когда я эмоционирую, то забываю даже родной грузинский язык (улыбается – автор. прим.). Я очень сильно волновался! Потому что я тут не один, за мной стоит моя страна, моя Грузия. Мой провал – это провал моей страны. Я очень рад, что украинский зритель, херсонский зритель меня поддержал. Они дали мне понять, что спектакль им понравился. И для меня это главное. Зритель всегда главный в театре, если зрителю нравится, значит всё хорошо, – поділився з нами своїми відчуттями Каха Гогідзе. – Надеюсь, что этот спектакль увидит Грузия. Я хочу, чтоб они увидели как грузинский режиссёр и украинские артисты умеют играть испанцев!

Пристрасть та професіоналізм на театральній сцені

Актори, задіяні у виставі “Криваве весілля”, завдяки цій постановці, відкрили нові грані свого таланту та набули нового професійного сяйва для нас, глядачів. 

Свій талант глядачам дарували: Тетяна Проворова, Євгеній Карнаух, Ірина Рура, Олександр Мудрий, Ксенія Савельєва, Євгенія Кірсанова, Світлана Журавльова, Сергій Михайловський, Ангеліна Павлюк, Ольга Марфіна, Катерина Бориславська, а також артисти балету.

Професіоналізм наших артистів вже другий рік вражає грузинського режисера. Нагадаємо, минулого року Каха Гогідзе ставив на херсонській сцені комедійну виставу “Станцюй зі мною танго”. І нині він не приховує свого захоплення нашими акторами та балетом.

 

-Херсонский театр – универсальный. Балет не танцевал, они играли. Балет и актёры как одно целое. Для меня это очень многое значит!Я доволен, потому что работал с очень талантливыми актёрами и что меня удивляет – это их высокий профессионализм. Не могу не выделить Татьяну Проворову. Она шикарная актриса, это голливудский стандарт. Не могу не выделить Сергея Михайловского. Это великие артисты, – зазначає Каха Гогідзе.

З не меншим захопленням про роботу з грузинським режисером говорять і херсонські артисти.

Образ Тетяни Проворової у виставі “Криваве весілля” вийшов роковим та містичним, роль Матері та роль Смерті з початку паралельні, у якийсь момент тісно переплелись в єдине ціле. Любов до сина та жага помсти, бажання щастя дитині та неможливість змиритись з тінями минулого. Це її трагедія та її тяжка кара. Актрисі ж  для ролі довелось навчитись влучно метати ніж, танцювати запальне фламенко та відкривати нові грані акторського таланту.

 

-У нас в театре давненько не было трагедий, хотелось живых эмоций, ощущений, которые цепляют внутри, заставляют ожить, зашевелится. Мне было интересно. У меня два образа получилось совершенно разных, которые незаметно переплелись. Я сама мать, у меня взрослый сын. Хотя на самом деле я никогда это не переношу на себя, как Таня бы восприняла. Я всегда становлюсь тем персонажем, с которым это происходит. Для меня этот спектакль о любви матери, о настолько сильных чувствах, которые поглощают иногда и захлёстывают, и мы теряем какие-то грани, – розповідає заслужена артистка України Тетяна Проворова.

Для Тетяни Проворової це вже другий досвід співпраці з режисером Кахою Гогідзе, і знову лише приємні враження від роботи.

 

-Он всегда давал очень дельные советы. Так как он не только режиссёр, но и актёр, и он прекрасно понимает актёрскую профессию, в каких-то моментах очень точно меня наталкивал в правильное русло и это помогало. Как говорят мои коллеги, я в этом образе совершенно другая, он открыл во мне ещё другие грани. Хотя мне казалось, что я показала себя уже во многих ипостасях, но оказалось, что нет предела совершенству, – ділиться враженнями Тетяна Проворова.

 

Олександр Мудрий, який блискуче виконав роль Леонардо, підкреслює що не є професійним актором, і просто отримує насолоду від цієї роботи.

-Це для мене перша драматична роль на великій сцені. Я кожного дня вчусь все новому і новому. У цій виставі і елементи хореографії, і сценічного бою, і майже еротичні сцени. Я просто кайфую від цієї вистави. Я знаю, що інші актори також. Усі просто живуть цією виставою, – розповідає Олександр Мудрий.

 

Щаслива новій співпраці з режисером Кахою Гогідце і акторка Ірина Рура. Вона розповідає, що не лише навчилась новим граням у професії, а ще ця робота зблизила акторів, задіяних у ній.

-Каха Гогідзе – класний режисер. Мені з ним дуже комфортно працювати. Він неконфліктний і з ним завжди можна домовитись. Я дуже хотіла з ним ще раз попрацювати, і я в захваті, – розповідає Ірина Рура. – За час роботи над виставою ми дуже зблизились з деякими акторами. Вже майже як друзі. Був момент, коли Саша Мудрий на репетиції ляснув ляпаса справжнього, а у мене була тут (Ірина показує на щоку, – автор. прим.) рука і мені розбили губу. Пішла кров. І такі моменти дуже зближують. Ми навчились бути ближчими один до одного як колектив. Атмосфера була класна. Я особисто навчилась деяких нових рухів з фламенко.

 

Що стосується ролі, то Ірина зазначає, що вона “на виріст”, і її ще “треба жити і обживати”

-Бувають такі ролі, де ти все зробив і тільки шліфуєш, а тут є зони, де можна розійтись і дуже філігранно це зробити. Мені подобається роль. – розповідає актриса. – Вистава у нас вийшла про помсту, про біль материнську, про біль жінки, що втратила чоловіка і не змогла почати нове життя. Воно її душило і задушило.І вона це понесла далі. У героїні Тетяни Проворової був вибір:чи почати нове життя чи помста, і вона вибрала помсту. Я вважаю, це завжди про вибір. І мою героїня з нею схожа. Ми вибрали помсту і не справились з тим, що душило.

Вистава “Криваве весілля” – прем’єра, яка відбулась у нашому театрі, і з якої стартував новий театральний сезон. І ця вистава не лишає байдужим нікого! Вона немовірна у своїй драматичності, своїй пристрасті, своїй красі. Сходіть до театру та переконайтесь у цьому особисто. Не пошкодуєте – це точно!

 

Автор: Оксана Наумова

Фото: Вадим Гнідаш, Юлія Португальська

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *