Віктор Ляшко: Ефективний спосіб запобігти тяжкому перебігу COVID-19 – ВАКЦИНАЦІЯ
11.10.2021 19:22 No Comments Головна,Новини Redaktor

9 жовтня на Херсонщині з робочим візитом перебував Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Візит пов’язаний зі значним поширення в області COVID-19.

Під час спілкування з журналістами очільник МОЗ розповів, що не відкидає сценарій з переходом Херсонщини до “червоного” рівня епіднебезпеки. Однак остаточну крапку в цьому питанні має поставити Державна комісія з питань ТЕБ та НС. Орієнтовно її планують зібрати 12 – 13 жовтня. 

 

-Є чіткий порядок введення “червоного” рівня епідеміологічної небезпеки.Якщо область 3 дні поспіль перевищує 2 або більше індикаторів, які зазначені у постанові 1236 для “червоної” зони, то Міністерство охорони здоров’я ініціює впродовж 48 годин скликання національної комісії ТЕБ та НС. Національна комісія заслуховує позицію міністерства, слухає представників місцевої влади – і на основі цього ухвалює рішення. Рішення набуває чинності не раніше як за 48 годин.- прокоментував ситуацію Віктор Ляшко.

 

Також на Херсонщині Міністр відвідав декілька закладів охорони здоров’я області, а також центрів масової вакцинації. 

 

-У реанімаційному відділенні лікарні зайнято усі 25 ліжок. І серед пацієнтів жодного вакцинованого. У ковід-відділенні 99% людей не вакциновані, – зазначає міністр охорони здоров’я.

 

До речі, на Херсонщині наразі першою дозою вакциновано 30% жителів, другою – 23-24%. І у рейтингу областей за кількістю вакцинованих Херсонська область займає 13 місце.

– Зараз ми маємо ефективний спосіб запобігти тяжкому або середньому перебігу хвороби – вакцинація. Потрібно розуміти, що ризик захворіти значно страшніше, аніж можливі побічні ефекти після вакцинації, які в більшості випадків минають через добу. Антивакцинаторські погляди дуже швидко змінюються, коли справа доходить до апаратів ШВЛ, – розповів Віктор Ляшко. 

 

Також на переконання очільника МОЗ, сьогодні Україна може робити понад мільйон щеплень щотижня. За прикладом країн ЄС, високий рівень вакцинації населення дозволить послабити карантинні обмеження. Для цього є достатня кількість вакцини, а також спроможність медичної системи. Однак потрібне ще й бажання населення. 

 

-Нам подобаються черги в пункти щеплень, нам не подобаються черги з “швидких” до ковідних відділень, – резюмував Віктор Ляшко. 

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *