Гастрольна осінь: “кулішівці” побували у Туреччині, Португалії та Грузії
29.10.2021 14:52 No Comments Головна,Новини Redaktor

“Наш успіх – це гордість за країну, а ще розуміння, що це культурна дипломатія у дії”, – зазначив директор Херсонського драмтеатру Олександр Книга під час прес-конференції.

Дійсно, для служителів нашого Храму Мельпомены останні місяці виявились дуже насиченими. Ще не встигли пролунати останні акорди “Мельпомени Таврії”, а вже потрібно збирати валізи на закордонні гастролі.

З 7 по 10 жовтня у турецькому Малтепе проходив Міжнародний театральний фестиваль під егідою Євразійської театральної асоціації.Херсонський театр на суд глядачів представив програму “Співоча Україна”.

“Ми подумали, що нам хочеться презентувати Україну, показати наскільки ми співуча нація, наскільки ми просуваємо свою культуру. Я дуже переживав, бо у нас був дуже короткий час на репетицію, ще й мікрофони довго підключити не могли, і сцена там зовсім інша. Втім, кожен наш номер – це шалені оплески у залі.Я дивлюсь, що у першому ряду сидить жінка поруч з мером і співає усі наші пісні. Виявляється це була делегація із Гагаузії, а співала пісні дружина мера. Це було так приємно зустріти у Туреччині людей, які тобі розповідають про херсонські кавуни. Зал аплодував стоячи” – ділиться враженнями Олександр Книга.

 

Народна артистка України Ружена Рубльова розповіла, що її найбільше вразили люди, які дуже люблять Україну.

“Я в котрий раз була дуже приємно здивована, що немає значення, якою мовою ти несеш свою культуру. Я дуже хвилювалась, як будуть сприймати наші українські пісні. Усе на рівні емоцій. Люди вставали, люди плакали, люди аплодували. Це дуже вразило”, – розповідає Ружена Анатоліївна.

 

З 15 по 17 жовтня директор Херсонського драмтеатру та за сумісництвом голова Євразійської театральної асоціації Олександр Книга взяв участь у Другій асамблеї ЄТА.

“Два дні ми працювали у місті Брага у Португалії і один день в Іспанії – у місті Сантьяго-де-Компостела.Мене неймовірно вразив культурний комплекс у цьому містечку. Він побудований у 99-му році минулого століття. Весь комплекс вписаний в архітектуру гір, оздоблений мармуром та виглядає просто неймовірно. Сучасна бібліотека, велетенський музей, офісні приміщення – вся культура муніципалітету зібрана в одному місці. Вразило те, що центр розташований на окраїні, був вихідний день, йшов дощ, але купа людей зібралась саме на його території. Приємно відчувати, що ми цікаві Європі і Азії. На нас дивляться як на самодостатню країну і нам є що показати, є чим здивувати”, – поділився думками з журналістами Олександр Андрійович.

Ще одна приємна новина для Олександра Книги – йому вручили театральний “Оскар”. Це нагорода “Театральний діяч року” згідно рейтингу турецького мистецького журналу “Tiyatro”.

23 жовтня артисти Херсонського театру завітали на Фестиваль грузинської драматургії в Месхетинському драматичному театрі (Грузія) з виставою “Станцюй зі мною танго”. Це постановка грузинського режисера Кахи Гогідзе за п’єсою Ніно Мірзіашвілі. “Незважаючи на усі труднощі, поїздка була дуже вражаюча”, – зазначає директорка розпорядниця Херсонського драмтеатру Юлія Бунчак.

“Ми їхали майже добу:автобусом з Херсона в Київ, літак, а потім ще 200 км з Тбілісі. Але як тільки ми ступили на грузинську землю, то відразу відчули таку турботу про нас. Театр дуже старовинний, йому більше 100 років. Що я зрозуміла – чим більше буваєш в інших театрах, тим більше цінуєш свій. Чому? У нас дворець порівнянно з тим театром, він ще за радянських часів не мав ніякого ремонту.Декорації також відрізняються. Наповнюваність залу згідно карантинних вимог. Багато хто казав – ну це ж українською мовою. А потім, коли прошла вистава, коли зал стоячи аплодував, реагував на кожну фразу українською мовою – це було дуже круто! Місто невеличке, пішов розголос, усі казали “як ми жалкуємо що не попали на виставу”. Є дві постановки цієї вистави у Грузії.Театральні критики казали, що якби була конкурсна програма то нам би дали гран-прі. Потім мені телефонував режисер вистави Каха Гогідзе зі словами: “Я не знаю, що ви там зробили, але ви вже поїхали, а про вас все говорять і говорять”,- розповідає про грузинський вояж Юлія Бунчук.

Слід зазначити, що результатом роботи асамблеї Євразійської театральної асоціації є багато спільних міжнародних проектів, які будуть втілюватись вже найближчим часом. Серед них, постановка вистави “Калігула” з турецьким режисером Кубілаєм Ерделікара та вистава “Легенда про Педро та Інеш” з Руї Мадейра (Португалія).

 

Автор: Оксана Наумова

 

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *