На херсонців очікує унікальна подія: у драмтеатрі покажуть виставу “12 стільців”
04.12.2021 15:50 Коментарі Вимкнено до На херсонців очікує унікальна подія: у драмтеатрі покажуть виставу “12 стільців” Головна,Новини Redaktor

Вже за декілька тижнів у Херсонському драмтеатрі відбудеться прем’єра найочікуванішої вистави року – комедії “12 стільців”. Її особливістю є те, що грати у ній поруч з професійними акторами будуть херсонці, які придбали собі ролі під час аукціону. Ті, хто давно мріяв про сцену і акторство матимуть змогу втілити це в життя і хто знає, можливо, це надихне й інших не боятися щось змінити у своєму житті. Адже у театрі, як і в житті, можливо усе, було б бажання!

“Це була гра, яку ми намагаємось започаткувати з містом. Ми намагаємось навколо театру об’єднати бізнес, людей, які зацікавлені в театрі та мистецтві. Бо тільки разом ми можемо рухати якісь процеси і змінювати щось. Це неймовірний проект, який відбувається завдяки бажанню людей втілити свої мрії та змозі театру подарувати нашому соціуму такий продукт”, – розповідає директор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша Олександр Книга.

 

Тож до новорічних свят на херсонців чекає вистава за всесвітньовідомим романом Ільфа та Петрова, яка запрошує поринути в авантюрну історію про пошук діамантів, схованих в одному з 12-ти стільців гарнітури Гамбса та зустрітися з улюбленими персонажами.

Репетиції вистави тривають повним ходом, а журналістам випала нагода зазирнути за лаштунки театрального дійства та переглянути декілька епізодів комедії, а ще й поспілкуватися з херсонцями, які втілюють свої мрії.

Слід зазначити, що квитки на цю виставу недешеві – від 50грн на балконі до 4000 тис грн  у VIP – ложі. За словами Олександра Книги, вони швидко розкуповуються, адже Херсон – місто театралів! А нагода подивитись на своїх рідних та друзів у незвичній для себе ролі також спонукає завітати на виставу “12 стільців”.

 

“Мене найбільше тішить те, що люди, які придбали ролі, з неабияким захопленням ходять на репетиції, їм подобається процес, вони вже інтегровані у роботу театру. Маю надію, що це вдасться. Бо люди, які дуже хочуть щось зробити – їм це вдається!” – розповідає Олександр Книга.

 

У виставі задіяно усього 25 акторів, 14 ролей було придбано херсонцями. Тож скоро відбудеться їх зіркова година.

 

Заслужена артистка України Тетяна Проворова грає у виставі Елочку-людожерку, а також допомагає акторам-початківцям як асистентка режисера.

“Я думала, что будет тяжело, но на самом деле мы как-то очень быстро нашли общий язык. Это не легко даётся ребятам, конечно, но они очень стараются. У меня небольшой эпизод в спектакле, но я надеюсь, что получится очень яркий персонаж. Я работаю и с нашими актёрами и с приглашенными гостями. С Павлом Костенко у меня много дуэтных ролей и мне с ним очень комфортно. Артур Карапетян – другой, но он очень старается”, – розповідає Тетяна Проворова.

 

Херсонець Артур Карапетян за професією інженер-будівельник, а у виставі грає роль інженера Щукіна.Про придбання ролі він не шкодує, адже у його житті є місце для творчості.

“Мы с женой занимаемся бальными танцами уже много лет, и у меня была мечта – быть на сцене. Может не цель, но достижение цели, которую человек ставит перед собой”, – ділиться враженнями новоспечений актор Артур Карапетян.

У театр він ходить часто, а от його нова роль дозволила подивитись на мистецтво з іншого боку. “Когда сидишь в зале – это одно, а быть на сцене – совсем другое. Побывав на месте актёров, я теперь понимаю насколько это сложная профессия”, – зізнається він.

 

Роль у виставі “12 стільців” має і дружина Артура Карапетяна – Ганна Лісова. У житті вона директор мережі магазинів “Учбова книга”, а у виставі – ворожка Олена Боур. Розповідає, що ідея участі у виставі належить чоловікові, вона була трохи здивована, але підтримала його. 

“С удовольствием участвую в этом проекте, наблюдаю как муж репетирует, и нам нравится проводить время вместе. Иногда гости дома просят что-то показать из спектакля – мы показывает, тем самым подогревая их интерес. Мы уже купили 100 билетов и все наши друзья, близкие и сотрудники придут на премьеру”, – зазначає Ганна Лісова.

 

61-річний херсонець Сергій Бублік за фахом моряк і вже 30 років ходить в море.А ще він великий поціновувач театрального мистецтва, у виставі грає роль інженера Брунса.

“Самое сложное – преодолеть себя при выходе на публику, на сцену, расслабиться, быть свободным как в жизни. Театр мне очень нравится. Для меня он стал уже как живой организм, он дышит, у него есть сердце”, – зізнається Сергій Бублік.

Це його перший театральний досвід, і у нову для себе сферу Сергій поринув з головою Рідні його підтримують і обов’язково прийдуть на прем’єру.

Тож, шановні херсонці, ви просто не можете пропустити цю унікальну подію.24 по 30 грудня завітайте до Херсонського драмтеатру на виставу “12 стільців” і незабутні враження вам гарантовані!

 

Автор: Оксана Наумова

Фото: Вадим Гнідаш

 

Про Автора