Вистава “12 стільців” об’єднала професійних акторів та аматорів
29.12.2021 12:16 Коментарі Вимкнено до Вистава “12 стільців” об’єднала професійних акторів та аматорів Головна,Новини Redaktor

До Новорічних свят Херсонський драмтеатр презентував глядачам найочікуванішу прем’єру – комедію “12 стільців” за мотивами класичного твору Ільфа та Петрова.

Ще у березні серед херсонців було проведено незвичний аукціон, під час якого усі бажаючі мали змогу придбати собі рол у цій виставі та втілити у життя свою мрію – стати зіркою театральної сцени. Придбано було 14 ролей, а далі – тяжка кропітка робота, адже актором бути ой як непросто.

-Ми ставили перед собою завдання зібрати отаку громадську спільноту навколо театру і нам це вдалося. Ми ставили завдання – пограти з містом в театральну гру, показати, що це непросто – втілити мрію людини, довести, що ми це можемо, і нам це вдалося. У всіх площинах ми вийшли переможцями – вистава є, прем’єра відбулася, а люди, які беруть участь – неймовірно задоволенні. Вони кажуть: “Тут неймовірна енергетика. Ми прибігаємо з роботи в театр, тут надихаємось, і далі біжимо з новими силами”. І це і є місія театру. Він дає сили, позитивні емоції і глядачам, і тим людям, які у ньому працюють. Ми загальними зусиллями випустили виставу – зібрали доволі суттєву частину коштів для її постановки. Ми об’єднали людей, дали їм змогу відчути себе зірками. Ми Херсону заявили, що це цікаво! – розповідає директор Херсонського драмтеатру Олександр Книга.

У  залі театру – повний аншлаг, а на сцені – улюблений для багатьох глядачів сюжет. Авантюрна історія про пошук діамантів, сховних в одному із 12 стільців гарнітури Гамбса. то тільки не мріяв знайти скарб і дістати легкі гроші: Кіса Воробянінов, чия теща сховала коштовності, великий комбінатор та заповзятий геній Остап Бендер і навіть священик батько Федір.

А ще на сцені ті, хто не побоявся втілити свою мрію. Прем’єрі передувала кількамісячна робота та унікальна можливість відчути магію театральної сцени. А тут можливо усе- будь-яке перевтілення.

Відомий на Херсонщині лікар-гінеколог Юрій Герман майстерно виконав роль Режисера. Він зазначає, що останні два місяці репетиції тривали по 6-7 годин на день, а от режисера-постановника Сергія Павлюка навіть він трохи боявся.

-Если душа поёт, то как песню можно сдержать?! Хочется театра, хочется сцены. В родзале мы видим счастливые глаза матери, а тут счастливые глаза 700 зрителей. Когда удалось побывать в театре изнутри, и посмотреть как это всё делается – это неимоверный восторг. Совмещать театр и профессию было сложно, но это невероятно интересно. Это такая духовная подпитка, – розповідає після вистави Юрій Герман.

 

Колоритна роль Еллочки-людожерки дісталась Гульнарі Дмитрієвій. Цю роль для неї на аукціоні у подарунок придбав її чоловік. 

-Это восторг! Конечно, волнение перед выходом на сцену было страшное. Сейчас я очень довольна, что попала сюда, что познакомилась со всеми. И мы все стали близкими людьми. Я очень благодарна за этот опыт, – поділилась враженнями після вистави Гульнара.

“Не талановитих людей не буває! Коли людина поводить себе на сцені природньо – за цим цікаво спостерігати”, – підсумував цей надзвичайно цікавий театральний  експеримент режисер-постановник вистави Сергій Павлюк.

Автор: Оксана Наумова

Фото: Антон Балан, Юлія Португальська

Про Автора