Проект міського перинатального центру:що отримають херсонці?
27.01.2022 11:42 No Comments Головна,Новини Redaktor

Інформація про створення у Херсоні КНП “Міський перинатальний центр Херсонської міської ради” на базі лікарні ім. Лучанського викликала неоднозначні реакції у населення. Відповідне рішення мають затвердити на найближчій сесії міськради, тому напередодні в.о.заступника міського голови Роман Головня провів пресконференцію, під час якої надав вичерпну інформацію про майбутній медичний заклад.

До перших чисел лютого Херсон має подати заявку для отримання 142 мільйонів державної субвенції на створення перинатального центру.У разі її затвердження херсонці мають отримати висококваліфіковану медичну допомогу в європейських умовах.

 

Чому новий перинатальний центр, який об’єднує у собі міські пологові будинки, буде створюватись на базі лікарні ім. Лучанського?

 

– Наразі розглядається питання створення перинатального центру на базі акушерського відділення лікарні імені Лучанського. Ми ретельно вивчили з фахівцями приміщення усіх пологових, і саме ця будівля максимально підходить. Там є можливість розширення, зручна логістика та під’їзд для машин швидкої. А головне – поруч багатопрофільна цілодобова лікарня із лікарями різних напрямків, які, у разі необхідності, зможуть швидко надати необхідну допомогу. – говорить Роман Головня.

Чи очікувати скорочення медичного персоналу у разі об’єднання?

 

– Жодної мови про ліквідацію наявних двох акушерських відділень та пологового будинку не йде. Ми говоримо про об’єднання наявних ресурсів – як фахових, так і технічних, – в єдину комунальну установу. На жаль, за останні кілька років статистика по кількості пологів у місті невтішна: якщо у 2017 році на світ з’явилось 3497 малюків, то минулого року – усього 2862. – зазначив на пресконференції в.о. заступника міського голови Роман Головня.

 

Позиція Херсонського міського голови Ігоря Колихаєва однозначна: весь персонал усіх трьох міських пологових відділень буде задіяно в роботі нового перинатального центру. Завдяки цьому херсонці не лише отримають якіснішу медичну послугу. А й персонал матиме змогу підвищувати кваліфікацію та використовувати новітні методики.

 

Створення сучасного та потужного перинатального центру дозволить підвищити якість скринінгу новонароджених та їх захворювань, зробити пологи більш безпечними як  для мам, так і для немовлят.

 

На жаль, не всі пологи минають без ускладнень чи діти з’являються передчасно (за минулий рік у Херсоні народилось 287 недоношених дітей). Наразі в міських пологових будинках та пологових відділеннях відсутні відділення дитячої реанімації. Єдине відділення реанімації новонароджених знаходиться у Дитячій обласній лікарні. Але реанімаційна бригада працює по всій області, тому може дістатись пологового будинку із запізненням у кілька годин, коли рахунок іде на хвилини.

 

Новий перинатальний центр передбачає створення відділення дитячої реанімації, що дозволить невідкладно рятувати маленьких херсонців.

 

Також об’єднання дозволить створити єдину електронну систему – МІС (медична інформаційна система). Це оцифрує багато послуг, полегшить процеси та впровадить нові послуги. Також, це можливість чітко контролювати роботу структури на всіх етапах.

Про Автора

Leave a reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *